Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Co se děje

MIRO ŽBIRKA - AKUSTICKÉ TURNÉ

Redakce, Zuzana Čermáková / 22.07.2009
Miro Žbirka chystá historicky první akustické turné v kariéře, ve kterém zavítá i do Dvora Králové n. L. Miro Žbirka nadcházející léto částečně zasvětí práci - přípravám nové desky a především historicky prvního akustického turné ve své úspěšné kariéře. Punc výjimečnosti a exkluzivity dávají Acoustic tour Miro Žbirka 2009 už samotná místa konání - divadelní sály po celé republice. Písně zazní v komornější atmosféře, bez velkého rámusu, jen s kytarami a klávesami... zkrátka v čisté, „poloobnažené podobě“, jak říká sám Miro. „Vždycky jsem chtěl posluchačům ukázat, jak vypadal třeba Biely kvet, když jsem ho složil – jen s klavírem, který se pak v nahrávce vůbec neobjevil. Nebo Atlantída. Každá nová píseň se totiž rodí s notami pro jeden nástroj, zpravidla klavír nebo kytaru. Studiové nahrávky, které jsou nakonec slyšet z rádií, už jsou vyfešákované, zaranžované, celkové vyznění skladby trochu pozmění,“ vysvětluje. Že je to vskutku dobrý nápad a lidé akustické verze slyšet chtějí, potvrdil velkolepý úspěch květnového koncertu, jehož první část Miro Žbirka zaplnil právě svými hity v akustickém provedení, druhou pak odzpíval v doprovodu symfonického tělesa a pěveckého sboru. Nabitá Smetanova síň Obecního domu Praha tehdy každou píseň odměnila nekonečným aplausem. Repertoár koncertů Acoustic tour Miro Žbirka 2009 bude průřezový – ty nejoblíbenější skladby, např. Co bolí to přebolí, Denisa, Atlantída, Balada o požných vtákoch, Biely kvet, Miliónkrát, Mám rád, Zažni... proložené čerstvými novinkami z chystaného alba. Mira Žbirku na pódiu doprovodí zpěvačka Martha a možná i další hosté, jejichž jména však Miro zatím neprozradil. 25. 09. Děčín - Městské divadlo 29. 09. Kutná Hora - Tylovo divadlo 06. 10. Jablonec nad Nisou - Městské divadlo 07. 10. Teplice – Divadelní sál Domu kultury 09. 10. Jičín - Divadlo 10. 10. Česká Lípa – Jiráskovo divadlo 13. 10. Havířov – Divadelní sál Domu kultury 14. 10. Zlín – sál Velkého kina 21. 10. Ostrava – Divadelní sál DK města Ostravy 23. 10. Pardubice – Sukova síň Domu hudby 27. 10. Prostějov – Městské divadlo 28. 10. Brno – Janáčkovo divadlo 30. 10. Příbram - Divadlo Antonína Dvořáka 03. 11. Praha – Divadlo Hybernia 05. 11. České Budějovice - Divadelní sál Metropol 06. 11. Dvůr Králové – Hankův dům 10. 11. Plzeň - Synagoga
 

 

Přečteno 84x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí