')
REGIONY | Obce | MÍSTNÍ STRÁNKY | Firmy | Restaurace | Ubytování | ![]() |
Novinkou jsou přímé spěšné vlaky z Hradce Králové do Svobody nad Úpou, rozšíření spojení do turistické oblasti Podzvičinsko v letní sezóně a navýšení počtu přímých vlaků z Polska do Adršpachu ze dvou na tři páry.
Rozšíření provozu vlaků na Podzvičinsku v letní sezóně. Oblast Podzvičinska láká na velké množství zajímavostí, na kteér poukazuje i náš portál. Navštívit můžete nejen Hospital Kuks, Braunův betlém, Safari park, přehradu Les Království, Zvičinu, zříceninu hradu Pecka či rozhlednu Kozinec poblíž Vidochova.
Osobní vlaky mezi Jaroměří, Dvorem Králové nad Labem a Starou Pakou, které mají v Jaroměři návaznost na rychlíky z Prahy a Hradce Králové, pojedou v letní sezóně (od 27. dubna do 29. září) častěji - každé dvě hodiny, a to včetně víkendů.
Na trati 030 lze využít i rychlíkové spoje linky R14 Pardubice – Liberec, které jezdí již nyní rovněž ve
dvouhodinovém intervalu. Ty ovšem staví jen ve vybraných stanicích.
Podrobný přehled změn:
Os 5466 Jaroměř (8:21) – Stará Paka (9:25) pojede také v pracovní dny od 2. září do 27. září,
Os 5468 Jaroměř (10:21) – Stará Paka (11:25) pojede také o víkendu od 27. dubna do 29. září,
Os 5470 Jaroměř (12:21) – Stará Paka (13:25) pojede také v pracovní dny od 2. září do 27. září,
Os 5472 Jaroměř (14:21) – Stará Paka (15:25) pojede také o víkendu od 27. dubna do 29. září,
Os 5469 Stará Paka (8:33) – Jaroměř (9:34) pojede v období od 27. dubna do 29. září denně
(dosud jezdil pouze v pracovní dny od května do srpna),
Os 5473 Stará Paka (12:33) – Jaroměř (13:34) pojede v období od 27. dubna do 29. září denně
(dosud jezdil pouze v pracovní dny od května do srpna).
Informativní jízdní řád osobních vlaků Jaroměř – Stará Paka a zpět, platí od 27. 4. do 29. 9. 2019
Změny na dalších železničních tratích kraje si můžete prostudovat zde.
Kateřina Sekyrková
Zdroj: www.kr-kralovehradecky.cz
Nová okružní křižovatka ve Dvoře Králové začne sloužit řidičům, uzavírky však neskončí |
Vaše komentáře |
výborná poznámka | katsek, 20.11.2018 14:02, ![]() | ||||
Skvělá připomínka - otázka je, jestli ji někdo zaslal na vedení ČD. Evidentně tam proběhl lobbing subjektů cestovního ruchu, ale ne turistů. Zmíníme to na případných pracovních sezeních, děkujeme. | |||||
Vlaky | Luděk Hruš, 20.11.2018 13:56, ![]() | ||||
Rozšíření dopravní obslužnosti v této oblasti je sice chvályhodné,ale to nejdůležitěší bohužel neobsahuje.Jestliže mohou stavět ranní rychlíky ve směru Hradec Králové v Mostku a Bílé Třemešné a poslední večerní v opačném směru,bylo by pro turisty podstatně výhodnější,kdyby v těchto stanicích zastavil i první ranní ve směru na Starou Paku a poslední večerní v opačném směru.Naprosto by to změnilo přístup do Českého ráje,Jizerek,Liberecka a na Německo/třeba do Drážďan/.Kdo má auto,musí jet na rychlík do Dvora nebo Paky,kdo auto nemá-bude stejně jako doposud mít smůlu-osobní vlaky mají přípoje velmi omezené. | |||||
|