Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
ZŠ Podharť Dvůr Králové > Doprava

Místo U slona už bude místem U bývalého slona. Plechový slon - ikona silnice do Trutnova - byl odstraněn

Redakce / 10.10.2018, Královédvorsko
Ikona na silnici I/37 spojující Dvůr Králové a Trutnov byla dnes odstraněna. Plechový slon byl nejen reklamou na nedalekou zoologickou zahradu. Slon změnou barvy a nápisů oznamoval lidem důležité události (od připomenutí výročí V. Havla po výjimečné akce v regionu). Z důvodu platnosti schváleného nařízení o umístění reklamních billboardů v okolí vozovek I. třídy již nebude součástí našich cest do Trutnova.
 

FOTOGALERIE - Plechový slon u silnice

Tento slon byl oblíbeným reklamním poutačem, který si za více než dvacet let své existence našel mnoho fanoušků. Řidiči byli zvyklí na něj troubit pro štěstí. Stal se také významným orientačním bodem v případě dopravních nehod. 

Sloní poutač musel být kompletně rozebrán, jeho stav bohužel neumožňoval jeho přemístění. Je to škoda, Dvoráci by možná uvítali jeho umístění na nové kruhové křižovatce přímo ve Dvoře Králové. Možná právě tato událost povede k tomu, že novou křižovatku bude zdobit slon - ovšem už jiný.

Další reklamní poutače na dvorskou zoo byly umístěné u odbočky na Bílou Třemešnou u křižovatky na silnici III/300 (Dvůr Králové - Miletín), na silnici II/16 u obce Horka u Staré Paky (plechová žirafa) a mezi Poděbrady a Hradcem Králové u odbočky na Městec Králové (u obce Dlouhopolsko). 

Další poutač - žirafa - je (nebo byl) u silnice I/16 mezi Týništěm nad Orlicí a Třebechovicemi p.O., na kraji lesa po pravé straně silnice směrem od Týniště na Hradec Králové. Děkujeme našemu čtenáři za doplnění!

Pokud víte o dalších reklamních poutačích na zoo ve tvaru afrického zvířete v rámci širokého regionu, napište nám je do komentáře.

Zároveň uvítáme, pokud byste nám vaše fotografie různých podob slona zaslali na info@kralovedvorsko.cz

Vytvoříme zde na památku velkou fotogalerii!

Děkujeme!

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Safari Park Dvůr Králové

Foto: Andrea Jiroušová, Viktor Sochor/Safari Park Dvůr Králové

 

Související články
Další úder zimy - mokrý těžký sníh a ledovky. Výšinka směrem na Střítěž je nesjízdná pro nákladní auta.
Předjíždění kamionu skončilo "u slona" nehodou
Slon na 99 % znovu bude stát. Po dnešních schůzkách a telefonech to podle mě vypadá pozitivně, říká poslanec Martin Jiránek
Podívejte se na velký rozhovor s Lubošem Dvořákem Zvičinou - autorem populárního slona, ale také celé řady dalších obrazů, soch i počítačové grafiky
Jízda na podporu výstavby nového slona na silnici mezi Dvorem Králové a Trutnovem

 
Vaše komentáře
Jak kde?, 11.10.2018 06:16, Reagovat
Někde vadí a někde naopak. A krásná žirafa i s nosorožcem původně stáli na křižovatce u Zátluk.
žirafa u TřebechovicJan Hlavatý, 10.10.2018 12:30, Reagovat
Žirafa dodnes stojí u silnice I11 před Třebechovicemi ve směru na Hradec.
žirafa u Žirče, 10.10.2018 12:26, Reagovat
Žirafa bývala ještě směr na Žireč mezi kapličkou na Borkách a odbočkou na letiště a to po levé straně na té loučce, další je pak ještě u hlavního tahu HK---Vysoké Mýto po levé straně u lesa.
 
 
Přečteno 4889x
 
 
 
Zpět