Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Lékaři

Hejtman potvrdil podporu výstavbě operačních sálů ve dvorské nemocnici

Redakce / 28.12.2020, Dvůr Králové nad Labem
Martin Červíček dnes zavítal do královédvorské nemocnice. Potvrdil zde nejen zájem o co nejdřívější zřízení místa pro očkování na Covid-19, ale také svoji podporu výstavbě operačních sálů.
"Pracovní týden jsem zahájil jednáním v nemocnici Dvůr Králové nad Labem, která má nejen k vůli 5 000 hospitalizací pacientů za rok, ale zejména díky perfektní úrovni zdravotní péče, a v neposlední řadě i aktuálnímu zapojení zdejších zdravotníků do několikaměsíčních opatření v souvislosti s epidemií COVID, svoji opodstatněnou roli ve struktuře zdravotní sítě našeho kraje. Přišel jsem se podívat, jak zde současnou situaci zvládají a ještě jednou moc poděkovat zdejším zdravotníkům za pomoc a zajištění PCR i antigenního testování. 

S vedením nemocnice jsme se shodli na potřebě vytvoření místa pro nadcházející očkování tak, abychom jej i ve Dvoře Králové nad Labem mohli případně od 11.1. zahájit. 
Očkovat budeme nejdříve naše zdravotníky a rizikové pacienty, popřípadě seniory i pracovníky ze sociálních zařízení.

V rámci dnešního setkání ale nemohla chybět debata o potřebě výstavby nových operačních sálů. Nepochybně existuje řada argumentů pro i proti, ale z mnoha ohledů jsem přesvědčen, že operační sály ve zdejší nemocnici postavit musíme, a jsem připraven proto společně se svým kolegou radním pro zdravotnictví Zdeňkem Finkem udělat maximum. Zásadních investic do zdravotnických zařízení v našem kraji je naplánováno poměrně hodně, ale nepochybuji, že v průběhu prvního pololetí bude více jasno o možnostech různých finančních zdrojů, které bude možné využít a díky tomu budeme vědět, z čeho a kdy přesně půjde výstavbu zmíněných operačních sálů financovat," uvedl Červíček na svém facebookovém profilu.

Očkování i testování na Covid-19 ve Dvoře Králové


Ve dvorské nemocnici je možné se nechat od 18. prosince otestovat na Covid i přes antigenní testy, které jsou dostupné zdarma. Rezervační systém v tuto chvílí ukazuje nejbližší možný termín ve dvorské nemocnici na 2. ledna (sobota 2021). 

Operační sály jako volební téma


O výstavbě operačních sálů ve dvorské nemocnici se diskutuje již léta a toto téma se stalo ukázkovým nerealizovaným volebním bodem. Minulým vedením kraje (Cabicar jako náměstek pro zdravotnictví) se dávaly opakovaně přepočítávat náklady na výstavbu nových či rekonstrukci stávajících prostor operačních sálů. První kalkulaci však poskytl zdarma jeden z investorů nových laboratoří ve dvorské nemocnici: Jiří Hlavatý, ředitel JUTA, a.s. K samotné výstavbě laboratoří na budově nových laboratoří však ještě nedošlo a stav stávajících sálů již neodpovídá současným potřebám nemocnice. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: fcb Martina Červíčka

Související články
Dvůr Králové bude mít nové operační sály! Dokončuje se projekt a je požádáno o stavební povolení
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1191x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí