Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Služby občanům > Rozvoj regionu

Už jen v neděli a v pondělí můžete hlasovat pro projekt, který by měl být realizován v rámci participativního rozpočtu

Redakce / 14.11.2021
První ročník participativního rozpočtu města Dvůr Králové nad Labem s podtitulem Měníme spolu Dvůr jde do finále. Občané mohou od 1. do 15. listopadu 2021 hlasovat, které z navržených projektů se jim nejvíce líbí a chtěli by, aby byly během příštího roku realizovány. V rozpočtu města bude na tyto projekty vyčleněn 1 milion Kč, a vzhledem k tomu, že maximální hodnota navrženého projektu mohla být 500 tisíc Kč, je jasné, že realizovány by minimálně měly být projekty dva.
Do 1. ročníku participativního rozpočtu města bylo navrženo celkem devět projektů, dva ale byly vyřazeny v rámci posouzení jejich realizovatelnosti. 

Občané tedy mají na výběr ze 7 návrhů: 

1) Lezecká stěna v parku Schulzovy sady (navrhovatel Tomáš Plecháč)

2) Obnova staré vodní pumpy pod nemocnicí (navrhovatel Martin Tlučhoř)

3) Komunitní zahrada (navrhovatelka Nikola Kuhnová)

4) Workout Bajrák (navrhovatel Dušan Kubica)

5) Dětské hřiště ve Smetanově ulici (navrhovatel Zdeněk Felgr)

6) Argentinské tango – léčivé obejmutí pro všechny generace (navrhovatelka Linda Harwot)

7) Dvorská oáza (navrhovatel Marek Malich).

Jak hlasovat

  • Hlasování je možné pouze elektronicky na stránkách www.par.mudk.cz
  • Hlasovat mohou pouze občané Dvora Králové nad Labem starší 15 let s trvalým bydlištěm ve městě.
  • Při hlasování je třeba se zaregistrovat a uvést jméno, adresu trvalého pobytu, datum narození (údaje mohou být pro kontrolu hlasování ověřeny matrikou) a telefonní číslo. 
  • Každý hlasující může udělit 2 kladné hlasy (podpořit dva projekty jedním hlasem) a 1 záporný hlas (projektu, se kterým nesouhlasí nebo se mu nelíbí), nebo pro projekt vůbec nehlasovat.
  • Hlasující si vybere první projekt, pro který chce hlasovat, následně se zaregistruje a bude mu zaslán unikátní kód v podobě SMS, který slouží k ověření (hlasování 1 osoby = 1 telefonní číslo). 
  • Poté rozdělí svoje hlasy, nemusí ale udělit všechny najednou, k hlasování se může vrátit později. Zaslaný ověřovací SMS kód totiž platí buď do vyčerpání všech hlasů hlasujícího, nebo do konce termínu hlasování.

Občanům, kteří nemohou či nechtějí využít internet, umožní hlasování pracovníci městského informačního centra nebo oddělení vztahů k veřejnosti, kteří jim v pracovní době pomohou s hlasováním na služebním PC. Pro tuto formu hlasování je nutná osobní návštěva na daných místech a mít s sebou mobilní telefon kvůli zaslání ověřovacího unikátního kódu. 

zdroj: web města

FOTOGALERIE - Hlasujte pro projekt, který by měl být realizován v rámci Participativního rozpočtu - už jen do 15. listopadu

Související články
Participativní rozpočet si ve Dvoře Králové letos rozdělí jen zastupitelé, občané musí počkat na další kolo
V participativním rozpočtu vítězí potřeby a hlasy občanů, politici mají jiné nástroje
"Náš návrh není předražený. Provedení je kvalitní a v ceně je i instalace a doprava," obhajuje žák dvorského gymnázia návrh do participativního rozpočtu
Dnes se v Hankově domě koná veřejné projednávání projektů navržených do 1. ročníku participativního rozpočtu
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 386x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí