Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Sport > tenis

Tenisové turnaje zahájeny

Redakce / 26.05.2021, Dvůr Králové nad Labem, tenis.kralovedvorsko.cz
O uplynulém víkendu byly po dlouhých 8 měsících zahájeny tenisové turnaje. Na výbornou se našim hráčům povedl turnaj starších žáků a žákyň na HIT Hradec Králové.

FOTOGALERIE - TENISOVÉ TURNAJE ZAHÁJENY!!


V chlapcích se z titulu radoval Honza Motal, který ve finále přehrál Dominika Vágnera 6:4, 4:6 a 10:2.

Dominik navíc ke stříbru ze dvouhry přidal zlato ve čtyřhře, kterou vyhrál se svým deblovým partnerem Matesem Novákem.

Honza společně s dalším naším hráčem Matyášem Záhornickým brali bronz za semifinále čtyřhry.

Další bronz ve čtyřhře přidal Karlito Mynář společně s Tadeášem Klackem z Trutnova který za nás bude hostovat v mladších žácích v soutěži družstev.
Výsledky turnaje zde.

V soutěži dívek opět ve dvorském finále zvítězila Sára Divilová 6:4 a 7:6 nad Floortje Chrisstoffels. Sára vyhrála i čtyřhru společně s Martinou Vašákovou, když přehráli dvorský pár Floortje s Andrejkou Kučerovou.

Výsledky turnaje zde.

Na přeboru dorostenců Prahy se dařilo Jakubovi Filipovi (TK Sparta Praha), který ve dvouhře došel až do finále. Tento výsledek ho nominoval na letní MČR jednotlivců - Pardubickou juniorku. Znamená to tedy, že naše město bude mít minimálně dva rodáky na tomto mistrovství, jelikož Štěpán Baum má nominaci jistou a východočeské přebory dorostenců se hrají až v červnu a historie města toto v posledních dekádách jistě nepamatuje.
Výsledky turnaje zde.

Štěpán Baum (TK Sparta Praha) v Maďarsku zopakoval týden starý výsledek a ve dvouhře na turnaji ITF do 18 let získal bronz za semifinále. V novém žebříčku se poprvé posunul do první pětistovky a k dnešnímu dni mu patří 475. místo světového žebříčku juniorů.

Další mladý hráč a trenér TCDK Adam Nápravník sbírá v těchto dnech trenérské zkušenosti v TK Prostějov.

Věřím, že jsme v rámci možností udělali pro start soutěží družstev i jednotlivců v letošní sezóně maximum a naši hráči budou dobře připraveni. Jestli tomu tak bude nám napoví již tento víkend.

V sobotu 29. 5. 2021 zahájí A i B družstva dospělých své divizní boje proti České Třebové resp. proti LTC Pardubice na domácích kurtech na Hrubých lukách od 9 hod., dospělí C v krajském přeboru zamíří k odpolednímu zápasu do Chrudimi. Ve stejný den zabojují naši starší žáci A v Hradci Králové.

V neděli 30. 5. 2021 bude na domácích kurtech živo. Představí se nám obě družstva dorostu, vždy proti soupeřům z Hradce Králové a mladší žáci změří síly s Trutnovem. Začínáme opět v 9 hod.

Přestupy do nejlepších TK v ČR


V letošní sezóně stejně jako v předešlých několik našich hráčů přestoupilo do nejlepších klubů v ČR.
  • mladší žákyně Kačenka Filipová do TK Sparta Praha, 
  • Dominik Vágner do TK Prostějov (Dominik za nás letos bude hrát ve starších žácích a dorostu)
  • babytenista David Motal bude letos bojovat za TK Prostějov
  • na oplátku naše družstva posílí několik hráčů z kraje nebo TK Prostějova na hostování

Děkuji tímto všem partnerům našeho klubu a také městu Dvoru Králové za podporu naší činnosti v této nelehké covidové době a výchově dalších mladých hráčů. Věříme, že tenis a sport se jim stane celoživotní láskou, která má smysl.

Budeme rádi za každého diváka, který nás v soutěži družstev a jednotlivců přijde podpořit. Přílohou také přikládám program našeho klubu v letních měsících.

Hezký den všem Dvorákům

Roman Nápravník
sportovní manažer TCDK

Další články Tenisový klub Dvůr Králové n. L (TC DK)

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 515x
 
Hodnocení článku: