Vyhledej
ZŠ Podharť Dvůr Králové > Služby občanům

V Úhlejově hasiči zachraňovali koně z bazénu

Redakce / 26.05.2020, Aktualizováno , Úhlejov - Hořicko a Miletín
Ve večerních hodinách probíhala v pondělí 25. května záchrana koně, který spadl do bazénu. Pokoušeli se ho zachránit profesionální hasiči z Hořic a Jičína a dobrovolní hasiči z Miletína.
 

Bazén měl hloubkou asi 150 cm, hasiči z něj museli nejprve část vody odčerpat. Uvězněné zvíře bylo velmi vystresované, manipulace s ním nebyla jednoduchá, proto si na místo majitelé zavolali veterináře. Nakonec se podařilo zvíře podvázat a vytáhnout, bohužel kůň podle veterinářů uhynul.

Jak nás informovala Andrea Kaprasová z Pony-farmy v Úhlejově, klisna měla několik let velké melanomy, které však nikdy nepřekážely jejímu plnohodnotnému životu. Majitelka si jí před lety odkoupila, aby klisna měla hezký zbytek života a neskončil zbytečně její život. Klisna si takto pod dohledem veterinářky užívala plnohodnotného života s koňmi ve výběhu, nechávala se rozmazlovat od svojí majitelky. Takto prožívala i včerejší den až do té doby než jí, podle vyjádření její ošetřující veterinářky, jeden z melanomů zatlačil na oční nerv a klisna tím oslepla. Díky čemuž se bohužel dostala i přes veškerou snahu všech až do bazénu. "Moc děkujeme pohotovým hasičům a všem dobrovolníkům, kteří klisnu dostali ven. Bohužel klisna zraněním a svému momentálnímu zdravotnímu stavu i přes veškerou snahu podlehla. Majitelce upřímnou soustrast, ztráta milovaného koně je pro nás koňáky jako ztráta blízké osoby či člena rodiny. Prosíme všechny zdržujte se veškerých jízlivých komentářů není to ani pro nás ani pro majitelku jednoduché. Klisna byla ve stáji u všech oblíbená a tato nešťastná ztráta zasáhla nás všechny," napsala na svém facebooku.

Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2508x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


ZŠ Podharť
Máchova 884
Dvůr Králové nad Labem
544 01 

Tel.: 499 620 190 
Mobil: 731 579 633

E-mail: skola@zspodhart.cz
IČ: 60154691
DIČ: CZ60154691 
ID datové schránky: pzckqjq 

Ředitelka školy: 
Mgr. Edita Vaňková

Zástupce ředitelky školy: 
Mgr. Stanislava Vojtíšková

www.zspodhart.cz


Kalendář akcí