Královédvorsko > Sport > hokej

HC Rodos porazil v posledním zápase Letňany 2:4 a zvítězil ve skupině sever druhé ligy

Redakce / 28.03.2022
Po nepovedené domácí bitvě se HC Rodos vrhl v letňanské areně na domácí hodně zostra. A to za mohutného povzbuzování mnoha Rodosáckých fanoušků, kteří dělali Rodosu skoro domácí atmosféru. Dvě branky padly v posední minutě zápasu! Zpracováno s pomocí serveru Onlajny.cz

PRVNÍ TŘETINA

Už ve třetí minutě málem padl první gól. Brankář Kopřiva měl obrovské štěstí, málem vyrobil žákovskou chybu, po které by Rodos šel do vedení! Skákavý kotouč ze středního pásma jen tak tak vytěsnil svým betonem z brankoviště.

Na první gól se tak čekalo ještě 4 minuty. Domácí nedisciplinovanost je potrestána! Domácí brankář dělal vše, co mohl, ale na dorážku JIŘÍHO PŮHONÉHO z bezprostřední blízkosti, už nestačil. Asistence: Jaroslav Dvořák, Michal Petira.

V šestnácté minutě ž to bylo 0:2. Tuto branku si Kopřiva určitě za rámeček nedá! JAKUB MUŠKA nahodil takový lehký kotouč na branku Letců, kde možná dostal mírnou faleš od obránce domácích, ale i tak by měl takovou střelu tak zkušený brankář chytit. Bez asistence.

Po první třetině tak Rodos vedl 0:2

DRUHÁ TŘETINA

Třicátá třetí minuta - Největší příležitost Letců v zápase právě neproměňuje Jan Smola! Ten byl úplně sám před Brázdilem, jenže nedokázal jej kličkou překonat.

Rodos přežil obrovské šance domácích a pak sám udeřil. S obrovským jásotem velkého počtu hostujících fanoušků odskakují hosté v třicáté třetí minutě už o tři branky! Z bezprostřední blízkosti se prosadil DOMINIK DUŠEK. Asistence: Jan Dvořák, Jiří Půhoný.

Po druhé třetině Rodos vedl 0:3

TŘETÍ TŘETINA

Ve třetí třetině pak ve čtyřicáté čtvté minutě kontaktní branku Letňanských dal Václav Kolářík.  Sebral tak hostujícímu brankáři čisté konto. VÁCLAV KOLÁŘÍK se prosadil po tvrdé ráně od modré čáry, na kterou byl Brázdil už krátký. Asistence: Aleš Půlpán.

Ve čtyřicáté sedmé minutě skvělý Brázdil udržel dvoubrankové vedení pro svůj tým! Tentokrát vyzrál na osamoceného hráče Letňan u pravé tyčky.

54:47 - Kopřiva teď předvedl zákrok zápasu, když uspěl proti rychlému nájezdu Duška!

54:16 - Michal Petira málem usměrnil kotouč za záda Kopřivy, jen o kousíček netrefil branku Letňan!

59:17  - NERVY DRÁSAJÍCÍC KONEC - Letňany právě vstřelily branku na 2:3
DOMINIK ARNOŠT se dostal k úplně volnému kotouči před klecí Dvora. Brázdil zkusil mu sebrat puk svou hokejkou, ale domácí forvard jej objel a zavěsil. 2:3! Asistence: Václav Kolářík.

59:44 - Dvůr Králové právě vstřelil branku! 2:4!!
JAKUB LUŠTINEC rozhoduje o tom, že hosté půjdou do další fáze playoff! Právě on dovezl kotouč do prázdné klece Letců a pak se vydal na velkolepou oslavu, když doskočil až na tribunu, kde jsou příznivci Rodosu.

Je hotovo! Dvůr Králové se může těšit na souboje s Táborem a Novým Jičínem. Letci přehrávali hosty z východu Čech po většinu zápasu, ale nedokázali proměnit nabídnuté příležitosti, což se jim stalo osudným.

Úvodní foto a koláž: Jan Holan ze sobotního zápasu
Videa: FB HC Rodos

A jak probíhalo utkání na serveru Onlajny?

Konec zápasu.

59:44
Dvůr Králové právě vstřelil branku!
JAN DVOŘÁK rozhoduje o tom, že hosté půjdou do další fáze playoff! Právě on dovezl kotouč do prázdné klece Letců a pak se vydal na velkolepou oslavu, když doskočil až na tribunu, kde jsou příznivci Rodosu. Asistence: Milan Valašek.

59:17
Domácí brankář zůstává na střídačce, i když se bude vhazovat u středového kruhu.

59:17
Oddechový čas pro hosty.

59:17
Letňany právě vstřelily branku!

58:19
Velmi blízko byl Petira, ale trefil levou tyčku!

58:09
Další pokus o trefení prázdné klece neúspěšný, Dvůr se jí snaží zasáhnout i z velké vzdálenosti.

58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:56
Obrovský závar před Brázdilem! Nakonec rozhodčí ztratili přehled o kotouči, takže byla akce předčasně ukončena.

57:49
Hosté se pokoušeli o ohrožení branky, ale nepodařilo se, a tak je pískán icing.

57:30
Kotouč se drží dlouho ve středním pásmu, jen těžko se domácím daří útočit.

56:50
Kopřiva zůstává na střídačce, Letci už hrají s odkrytou klecí!

56:50
Oddechový čas pro domácí, zřejmě bude Nedvěd projednávat taktiku na závěrečnou hru bez brankáře.

56:50
Po další šarvátce před Brázdilem leží na zemi Řepík, ale stihl se zvednout.

56:01
Zedek nastřelil před ním stojícího Procházku, toho pak stihl ještě sesunout k zemi.

55:18
Letci museli logicky mnohem více otevřít hru, z čehož plynou akce Rodosu, ale i Brázdil má spoustu práce.

54:47
Kopřiva teď předvedl zákrok zápasu, když uspěl proti rychlému nájezdu Duška!

54:16

53:29
Ani Chalupův pokus od modré se neujal, Pražanům chybí štěstí v koncovce.

52:45
Kučera zachránil své spoluhráče, když vyvezl kotouč z obranného pásma.

51:52
Luštinec našel uvolněného Ježka, jehož se štěstím Kopřiva vychytal!

50:52
Domácí v plném počtu.

50:15
Půlpán lehce nastřelil bekhendem kotouč na Brázdila, ten jej podržel, a tak můžou Letci ještě útočit.

49:52
Minuta přesilové hry Rodosu je minulostí, domácí zatím zvládají obrannou činnost na jedničku.

48:51
Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Kastner – 2 min., sekání).

48:51
Kolářík se dostal do obrovské šance, tváří v tvář Brázdilovi ale neuspěl!

48:20
Řepík nahodil kotouč do útočného pásma, kde můžou domácí založit další akci.

47:39
Půlpán se dostal do další strkanice před brankou, u obou týmů jsou emoce na vysokém stupni.

46:54
Zedek (LET) leží na ledě po hitu od hostujícího hráče, už je u něj lékař, vypadá to však, že bude v pořádku.

46:25
Skvělý Brázdil teď udržel dvoubrankové vedení pro svůj tým! Tentokrát vyzrál na osamoceného hráče Letňan u pravé tyčky.

45:50
Hosté jsou stále pod tlakem, podobně jako ve druhé třetině.

45:06
Jaroslav Dvořák číhal u pravé Kopřivovy tyčky, naštěstí pro Pražany nestihl zasunout kotouč za domácího gólmana.

44:14
Hosté v plném počtu.

43:31
Teď hostujícímu brankáři ale čisté konto sebral VÁCLAV KOLÁŘÍK, který se prosadil po tvrdé ráně od modré čáry, na kterou byl Brázdil už krátký. Asistence: Aleš Půlpán.

43:16
Brázdil má prostě dnes svůj den! Chytil Chalupovo nahození od modré, a to i přes clonící hráče.

42:43
Letci si nemohli přát ani větší nabídku, než je přesilovka 5 na 3, zatím se hosté drží ze všech sil.

42:13
Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Muška – 2 min., krosček).

41:54
Přesilovka se zatím vyvíjí podle představ domácích, Brázdil je zatím však nepřekonatelný.

41:33
Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Valašek – 2 min., sekání).

41:30
Hlaváč vybídl k jízdě na Brázdila Kropáčka, jeho ale zvládli hosté ubránit.

41:10
Úvodní minuty nepatří Letcům, byť dokázali hosty zamknout v jejich třetině, tak jen na velmi krátkou chvíli.

40:31
Domácí se sami vyhnali z útočení, naopak se bude vhazovat před Kopřivou.

40:01
Začala třetí třetina.
 Další třetina začne přibližně v 19:43.
 Druhá část je minulostí! Jediný gól obstaral opět Dvůr Králové, konkrétně Dominik Dušek. Hosté tak půjdou do závěrečné periody s tříbrankovým náskokem.

40:00
Druhá třetina skončila.

39:35
Půhoný tvrdým pokusem vyzkoušel Kopřivu, ten zvládl zasáhnout a udržet tak současný stav.

39:01
Právě byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:30
Kastner mohl založit pro své družstvo slibnou akci, jenže trefil brusle protihráče.

37:54
Nakonec odjíždí po svých na střídačku, určitě chce tento důležitý mač dohrát.

37:54
U mantinelu se svírá v bolestech Milan Valašek (DVK), snad bude v pořádku.

37:35
Dvůr ale dává příležitost domácím ke snížení, následuje buly před brankou Brázdila.

36:48
Východočechům tato branka vlila krev do žil a jsou nyní aktivnější na kotouči.

35:26
Rodos přežil obrovské šance domácích a pak sám udeřil. S obrovským jásotem velkého počtu hostujících fanoušků odskakují hosté o tři branky. Z bezprostřední blízkosti se prosadil DOMINIK DUŠEK. Asistence: Jan Dvořák, Jiří Půhoný.

35:04
Opět jsou ve vzduchu emoce, po dalším zákroku Brázdila, se začala prát čtveřice hokejistů. Dnes je to nejdůležitější zápas sezony pro oba týmy, a tak se tomu nedá divit.

34:25
Další souboj o kotouč u mantinelu rychle rozehnal rozhodčí, jenž ztratil kotouč z dohledu.

33:59
Brázdil je pod stálým tlakem, Hrala ještě zkoušel vyšťourat puk z jeho výstroje.

32:58

31:47
Půlpánova tvrdá rána trefila plexisklo za brankou Dvora Králové.

31:31
Luštinec dostal svůj tým z nebezpečí, pouze však za cenu zakázaného uvolnění.

30:34
Matějíček vyzkoušel Kopřivu z pravé strany, ten bez problémů vyráží.

29:30
Domácí zavařili pětku Rodosu tak, že už sotva bruslila. Letci nedokázali této výhody ale využít.

28:30
V posledních minutách tlak Pražanů narůstá, hosty drží nad vodou perfektně chytající Brázdil.

27:41
Pejchal si šikovně najel na přihrávku od Hraly, jen těsně netrefil zařízení.

26:37
Teď i Brázdil si nebyl jistý, když mu vypadl z rukavice pokus Potechina od modré čáry. Zvládl pak jej ale zachytit.

26:11
Vacín spálil další slibnou šanci domácích, když napřáhl k zakončení, ale vůbec puk netrefil, jak by si to představoval.

25:27
Hanuš se dostal k odraženému kotouči, vypálil přesně do Kopřivových betonů!

25:03
Nepřesnosti brzdí tempo hry, hosté se sami zahnali špatnou přihrávkou do svého pásma.

24:31
Kropáčkovo nahození žádný útok nezaložilo, domácí aspoň mohli tak vyměnit hráče na ledě.

23:32
Teď musel chytat i divák v hledišti, ukázal, že má také brankářské schopnosti, a tak se mu nic nestalo.

23:11
Teď byli domácí hokejisté až příliš důrazní, při svém snažení dostali klec Rodosu z jejího postavení.

22:57
Hrala se šikovně vytočil do slibné pozice mezi kruhy, Brázdil ukázal však ledový klid a domácího útočníka zneškodnil!

22:14
Hanušovu tvrdou ránu vyrazil hostující brankář mimo nebezpečí vyrážečkou.

22:03
Brázdil schoval kotouč do své lapačky, Letci mají opět úvodní nápor.

22:01
Oba týmy hrají v plném počtu.

21:38
Kropáček obešel obránce hostů, ale ten jej stihl odstavit od puku ještě svou hokejkou.

20:52
Lokajíček sklepl kotouč sice do útočného pásma, ale tam už nebyl žádný jeho spoluhráč.

20:01
Začala druhá třetina.

20:00
Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Řepík – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Tondr – 2 min., hrubost).

První dějství je minulostí! Hokejisté Rodosu jej ovládli a nedovolili domácím ani jeden zásah. Prosadili se Půhoný a Muška. Další třetina začně přibližně v 18:52. Do druhé části nastoupí oba týmy oslabené, protože se strhl v závěru souboj, po kterém se určitě bude vylučovat.

20:00
První třetina skončila.

19:33
Hosté v plném počtu, Tondr se vrací ke svým spoluhráčům.

19:01
Právě hlasatel ohlásil poslední minutu první třetiny!

18:30
Kombinace Letců v přesilové hře zatím drhne, stále není souvislý tlak.

17:49
Jan Dvořák zaútočil v oslabení a dokázal zakončit, jen o kousek jeho pokus minul Kopřivovu pravou tyčku.

17:32
Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (M. Tondr – 2 min., vysoká hůl).

16:15
Tak tuto branku si Kopřiva určitě za rámeček nedá! JAKUB MUŠKA nahodil takový lehký kotouč na branku Letců, kde možná dostal mírnou faleš od obránce domácích, ale i tak by měl takovou střelu tak zkušený brankář chytit. Bez asistence.

15:59
Voňka jen tak nastřelil kotouč do útočné třetiny, aby jeho souputníci stihli vystřídat.

14:56
Tondr v souboji ve svém pásmu ztratil helmu, velmi rychle jej zastoupil nový spoluhráč.

13:53
Dlouho se oba týmy hádali o puk u mantinelu, nakonec uspěli domácí.

12:50
Zápas možná skončil pro Adolfa Straku (LET), který má krvavé zranění a bude ošetřován lékařem. Zřejmě jej získal v nějakém souboji.

12:20
Kučera se po levé straně prosmýkl k zakončení, Kopřiva byl opět nejistý a udržel puk zřejmě silou vůle.

11:52

11:45
Rodos útočí i v oslabení, Bláha pálil z otočky, jeho pokus domácí obrana zblokovala nad hrací plochu.

11:32
Pak ještě šel do akce Brázdil, který si poradil celým svým tělem s pokusy Letců.

11:05
Půhoný získal drahocenné vteřiny pro svůj tým, když udržel kotouč u mantinelu.

10:15
Hosté v úvodu oslabení zvládají držet puk mimo nebezpečí.

09:51
Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Valašek – 2 min., hákování).

09:22
Stoprocentní šanci domácí nevyužili! Letňanští útočníci jeli ve dvou sami na Brázdila, Hralu pak gólman Rodosu vychytal!

08:52
Hra se přesune před Brázdila po slibné střele Letců, kterou zvládl hostující brankář chytit.

07:22

07:13
Kopřiva ukázal, že má velké zkušenosti, když lapil tvrdý pokus od modré, který vyslal Bláha.

07:08
Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Půlpán – 2 min., vysoká hůl).

06:52
Slibně se rozvíjející kombinaci Rodosu v útočném pásmu ukončuje rozhodčí, protože jeden z hostů stál v brankovišti.

06:07
Kopřiva chytil kotouč od před brankou úplně volného Valaška. Obránce Muška je dnes velmi emotivní a zapojil se do další malé šarvátky před brankářem domácích.

05:16
Vyloučení v týmu HC Letci Letňany (Chalupa – 2 min., hákování).

05:01
Hráči Rodosu si teď nerozuměli při přechodu do útoku, a tak rozhodčí píská icing.

04:54
Straka zkoušel nahodit hrací předmět na klec Dvora Králové, hosté zvládli jeho pokus zblokovat do ochranné sítě.

04:02
Luštinec si zkoušel obhodit před brankou obránce Letňan, pak i vystřelil, ale netrefil branku.

03:44
Kellerstein prověřil Brázdila, jenž pevně udržel kotouč u svého těla.

03:11
Teď měl Kopřiva obrovské štěstí, málem vyrobil žákovskou chybu, po které by Rodos šel do vedení! Skákavý kotouč ze středního pásma jen tak tak vytěsnil svým betonem z brankoviště.

03:05
Další nepřesnost přibrzdila letňanský postup vpřed.

02:25
Kopřivovu pozornost vyzkoušel na druhé straně Dušek, kotouč chytil domácí veterán do své výstroje.

01:30
Obrana Rodosu stále musí čelit útočným výpadům Letců, kteří do zápasu vlétli jako velká voda.

00:57
Po odpískaném ofsajdu Letců se lehce postrčil Muška s Koláříkem.

00:17
První útok předvedli domácí hokejisté, konkrétně Kastner napálil puk z pravé strany do připravené Brázdilovy lapačky.

00:01
Utkání právě začalo.
 Před samotným zahájením vhodí čestné buly starosta městské části Prahy 9.
 Ještě jednou Vás zdravím přímo z letňanské ICE ARENY. Níže si můžete prohlédnout sestavy obou mužstev. Přeji příjemnou počtenou u podrobného online přenosu.
 Úvodní sestavy:

HC Letci Letňany: Kopřiva (Zeithaml) – Zedek, Lokajíček, Kolářík, Potechin, Hanuš, Chalupa, Straka – Hrala, Kastner (A), Řepík, Kropáček, Arnošt, Půlpán, Hlaváč (A), Pejchal, Vacín, Hozák (C), Kellerstein, Smola, Turek.
Trenér: Jaroslav Nedvěd

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Brázdil (Hradiský) – Muška, M. Tondr, Matějíček (C), Petira, Voňka – Dušek, Kučera, Bláha, Jar. Dvořák, Jan Dvořák, Půhoný (A), Luštinec, Havlas, Ježek, Procházka, Valašek (A).
Trenér: Jiří Zörkler

Rozhodčí: Wagner, Zavřel – Kettner, Juránek.

Hlavními rozhodčími dnešního zápasu jsou Radek Wagner a Kamil Zavřel, na čarách jim budou asistovat Martin Kettner a Václav Juránek.
 Výsledky předchozích zápasů série
Letňany – Dvůr Králové n. L. 2:4 (16.03.2022, 1. finále)
Dvůr Králové n. L. – Letňany 2:1 po s.n. (18.03. 2022, 2F)
Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:1 (20.03.2022, 3F)
Dvůr Králové n. L. – Letňany 2:3 po prodl. (22.03.2022, 4F)
Letňany – Dvůr Králové n. L. 1:6 (24.03.2022, 5F)
Dvůr Králové n. L. – Letňany 0:3 (26.03.2022, 6F)

Letci letos poprvé zažívají tak dlouhou sérii, v semifinále vyřadili Hronov s přehledem 4:0 na zápasy. Hosté z východu Čech přešli přes MOSTECKÉ LVY po 7 zápasech a ještě se v závěru rozhodovalo na nájezdy. Pražané doma v ICE ARENĚ zvládli proti Rodosu jediné utkání – 4:1 ve 3. finále. V této sérii platí "nevýhoda domácího prostředí”. Dvůr Králové si na svém ledě také připsal výhru v jediném střetnutí – 2:1 po samostatných nájezdech ve 2. finále.

Poslední zápas zcela vyšel opoře Letců veteránu Miroslavu Kopřivovi, který nepustil za svá záda ani jeden kotouč. Pražané se tak radovali z výhry 0:3.

Kanadské bodování obou mužstev v playoff
Jiří Půhoný (DVK) 13 z., 16 bodů (7+9)
Dominik Dušek (DVK), 13 z., 11 bodů (4+7)
Tomáš Bláha (DVK), 13z., 10 bodů (5+5)

Jan Hlaváč (LET) 6 z., 11 bodů (5+6)
Adam Kellerstein (LET) 10 z., 11 bodů (3+8)
Lukáš Kastner (LET) 10 z., 9 bodů (2+7)

Sedmý, rozhodující zápas o postupu do další fáze playoff je tu! Vítěz dnešního klání bude pak soupeřit s Táborem a Novým Jičínem o účast v baráži o Chance ligu, kde už čeká připravený Šumperk.
 Hezký večer všem fanynkám a fanouškům 2. hokejové ligy! Dnes nás čeká 7. finálový souboj mezi Letci Letňany a Dvorem Králové nad Labem. Úvodní buly je naplánováno na 18:00. Přeji příjemnou počtenou.
 Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FOTOGALERIE - Sérii se uzavřít nepodařilo - co domácí zápas říká majitel klubu Vasil Teodoridis a trenér Jiří Zörkler