Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ubytování

Klid na práci mezi zdmi Broumovského kláštera

Redakce / 11.01.2022, Broumov - Náchodsko a Broumovsko
Doslova boží klid si dopřávají v zimních měsících freelanceři, virtuální asistenti, podnikatelé, ale i zaměstnanci na home office mezi zdmi Broumovského kláštera. Agentura pro rozvoj Broumovska, která má klášter v pronájmu od Řádu benediktýnů, přišla na začátku prosince s nabídkou týdenních pracovních pobytů, tzv. working retreat.

FOTOGALERIE - Broumovsko - leden 2022

Boží klid na práci

Nabídka s názvem working retreat zahrnuje ubytování se snídaní, Wi-Fi a místo k práci ve sdílených prostorách Broumovského kláštera, a to za zvýhodněných 9.900 Kč na měsíc nebo za 2.475 Kč na týden. Zájem je veliký. První zájemci se ubytovali v celách kláštera již během vánočních svátků, akce je však platná až do konce února. 

Jak nám sdělila provozní Broumovského kláštera Pavla Faltejsková, kapacita je zhruba 25 lidí, protože ve 2-4lůžkových celách se ubytovávají  lidé jednotlivě. Jednotlivé pokoje - tedy cely Domu hostů - se však nabízejí zároveň i pro turisty, takže například víkendy jsou zde vytíženější.

“Zájemci mohou přijet v jakýkoli den. I když je nabídka vypsána na týdenní či měsíční pobyty, lze je dle potřeb zkrátit či prodloužit, pokud je volná kapacita”, přiblížila zcela nové služby v mimosezóně Faltejsková.

Do Domu hostů, který se i se sdílenými kancelářemi nachází ve 3. patře rekonstruované části Broumovského kláštera, pro tento účel nakoupili velice pohodlné kancelářské židle, zajistili rychlé připojení na internet a přišli i s výhodnou cenovou nabídkou občerstvení v nedaleké restauraci. Není však podmínkou, že zde budou ubytovaní pracovat. Jedná se o nabídku klidného prostředí, které je pro někoho důležité pro dotažení projektu, zdrojem inspirace do nového roku, někdo si až zde uvědomí, že potřebuje zejména odpočívat a pobyt stráví komentovanými prohlídkami kláštera a výlety do okolních skal. V zimě je nejen v klášteře skutečně zaručen boží klid, který pomůže člověku se rozhodnout, co právě potřebuje. 

Kandidatura na EHMK 2028

Výjimečnost kláštera, ale i místa dokládá fakt, že město Broumov se připravuje na kandidaturu na Evropské hlavní město kultury 2028. Ačkoli má město téměř 7500 obyvatel, jeho kulturní život je i díky klášteru velmi bohatý. Pořádají se zde po celý rok vyhlášené Broumovské diskuse, umělecké a seberozvojové workshopy, konference a koncerty. V létě jsou výjimečné sobotní koncerty pořádané ve vybraných kostelech tzv. Broumovské skupiny. Jedná se o 10 kostelů postavených na Broumovsku podle plánů otce a syna Dientzenhoferových v 18. století. Samotný Broumovský klášter je pro veřejnost otevřen po celý rok s výjimkou 25. prosince a 1. ledna. Unikátní jsou však na Broumovsku i turisty vyhledávané rozsáhlé pískovcové plošiny a skalní města.

Kandidatura takto malého města je neobvyklá, ale rakouské lázeňské město Bad Ischl se 14 tisíci obyvateli, které uspělo v kandidatuře na rok 2024, dává Broumovu velkou naději. Sledovat proces přípravy kandidatury města Broumova můžete na fcb profilu Broumov 2028.

Kateřina Sekyrková


Související články
Broumovská skupina kostelů se stane národní kulturní památkou
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 599x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí