Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Turistika > ZOO a Safari

Dva týdny bude královédvorská zoo vánočně zářit (18. prosince 2021 - 2. ledna 2022)

Redakce / 20.12.2021, Dvůr Králové nad Labem
V době, kdy byly zrušeny vánoční trhy a také většina navazujících akcí, hledají lidé vánoční atmosféru alespoň v podobě svátečního netradičního osvětlení a nevšedních zážitků. Najít vše mohou například v areálu dvorské zoo, která se pravidelně na konci prosince převlékne do vánočního.
V Safari Parku Dvůr Králové začaly vánoce 18. prosince 2021 a potrvají do 2. ledna 2022. 

Vstupné v tomto období činí:

  • 110 korun (plné vstupné) a 70 korun (snížené) na pokladně
  • 105 korun a 65 v případě nákupu on-line

Areál je mimořádně otevřen až do 18 hodin, odejít z areálu však mohou lidé i později.

U vstup do areálu není třeba žádná potvrzení či osvědčení o zdravotním stavu, režim tamních restaurací však plně odpovídá vládním nařízením.

Na návštěvníky v areálu čekají tisíce světélek na vánočních řetězech, zářící siluety bong, buvolů, hrošíků a dalších zvířat, zlatým světlem rozkvetly i obří skulptury baobabů. 

To doplňují tradiční evropské vánoční stromky v celém areálu, zdobené ručně foukanými ozdobami z místních dílen, desítky adventních věnců, girland a dalších dekorací i dřevěné stromky tradiční pro oblast jihu Afriky. Ty navíc safari parku pomáhají jedinečnými řemeslnými ozdobami zdobit místní školy a školky, jejichž žáci ozdoby sami vyrobili.

Přístupné jsou všechny vnitřní pavilony. Lidé se tak mohou těšit na gepardy, hyeny, levharty a další šelmy, nosorožce, žirafy, slony, hrabáče, desítky druhů ptáků, velké želvy, okapi, buvoly kaferské, šimpanze a další primáty nebo hrošíky liberijské včetně dvou oblíbených mláďat.

Občerstvení nabízí například Safari pivovar a Restaurant Lemur. Otevřená jsou i mnohá výdejní okénka. 

Zdroj: Safari park

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 326x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí