Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Vzdělávání > mateřské školy

O otevření školek se jedná, zápisy do mateřských školek proběhnou bez dětí

Zápisy většinou proběhnou v první půlce května

Redakce / 29.04.2020, Dvůr Králové nad Labem
Současná situace nedovolí ani těm nejmenším podívat se do školky v rámci zápisu. Zápisy mají jen administrativní podobu. Přinášíme datum zápisů školek v regionu a zároveň informace o možném znovuotevření všech školek v následujících týdnech.

Mimořádné opatření a tedy i podobu zápisů k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2020/2021 vydalo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vydalo v souvislosti s koronavirem a onemocněním COVID-19. 

Stále však platí, že předškolní vzdělávání je povinné pro děti, které do 31. srpna 2020 dosáhnou nejméně pátého roku věku. Nejmladší děti, které mohou být do MŠ přijaty, musí do 31. srpna 2020 dosáhnou druhého roku věku. 

Datumy zápisů školek v regionu

Do zařízení, které zřizuje město Dvůr Králové nad Labem, tedy MŠ Drtinova a MŠ Elišky Krásnohorské (včetně všech jejich odloučených pracovišť), bude možné děti zapsat od 2. do 16. května 2020 - bez osobní přítomnosti dětí ve škole. Více informace vetně spádových oblastí a seznamu potřebných dokladů najdete zde.

Do MŠ Bílá Třemešná zápis proběhne administrativně ve dnech 4. až 11. května. Informace najdete zde.

V MŠ Dubenec proběhnou zápisy v budově tamní základní školy od 4. do 6. května 2020. Více informací zde.

Zápis do mateřské školky v obci Kocbeře se koná od 4. do 15. května 2020. Více informací zde.

V regionu fungují i dětské skupiny a soukromé školky. 

Znovuotevření školek

Zřizovatelé již s řediteli mateřských škol v regionu projednávají a řeší znovuotevření mateřských školek. Jak ve Dvoře Králové, tak v Trutnově, byla vyčleněna pracoviště mateřských škol, která zajišťovalá péči o děti ve věku 3-6 let zaměstnanců v profesích vyjmenovaných ve vládním usnesení po celou dobu nouzového stavu.

V obci Kocbeře oznámili otevření školky již 4. května. "Prováděcí předpisy ovšem MŠMT nepředložilo, nevíme tedy, nebude-li počet dětí regulován a jaké budu další podmínky," stojí na webu instituce.

První květnový týden nastoupí děti i do mateřských školek zřizovaných městem Trutnov. „Město se postupně vrací do normálu, což je velmi dobrá zpráva. Na otevření mateřské školy čekalo mnoho rodičů. I přesto všechny předem prosím, aby dodržovali hygienická a bezpečnostní opaření, kterými je otevření podmíněno,“ říká Ivan Adamec starosta města Trutnova. Celkem 11 pracovišť včetně městských jeslí plánuje otevřít 6. května, protože 4. a 5. května tam probíhají zápisy. 

Během následujících týdnů by se situace měla změnit i ve Dvoře Králové nad Labem. „Ministerstvo školství slíbilo, že vydá manuál, v němž bude popsáno, za jakých okolností a podmínek bude možné mateřské školy provozovat. Prvním krokem bude zmapování zájmu rodičů, zda by otevření školek přivítali,“ říká místostarostka města Dvůr Králové nad Labem Alexandra Jiřičková. Alespoň navrhované datum však oznámeno ještě nebylo. Na základě oznámení vlády by se dokonce mohli 25. května vrátit do školních lavic i žáci prvního stupně základních škol. "Nemělo by se jednat o klasickou povinnou školní docházku, ale o dobrovolné vzdělávání v dětských skupinách o maximálním počtu 15 žáků,“ vysvětluje Jiřičková. 

Kateřina Sekyrková

Související články
Ve Dvoře Králové fungují soukromé mikrojesle, rodiče tuto státem dotovanou možnost vítají
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1284x
 
Hodnocení článku:
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa
Mzdová účetní (JUTA, a.s.)Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí