Vyhledej
Šikovné nákupy
ZŠ Podharť Dvůr Králové > Vzdělávání > ostatní

Konference Pozitivní škola 2017 ve Velichovkách slavila úspěchy

Redakce / 26.04.2017, Velichovky - Jaroměřsko
Stalo se vám, že jste si nepřáli, aby přednáška skončila? Tak přesně to se stalo účastníkům konference, která se konala ve dnech 21. – 22. dubna 2017 v hotelu K-Triumf ve Velichovkách. Smyslem konference bylo setkání pedagogů a vzájemná inspirace nad způsoby budování dobrých vztahů ve školách.
 

FOTOGALERIE - Pozitivní škola 2017 - konference ve Velichovkách

Konference byla určena především pro učitele a ředitele mateřských, základních škol a středních škol, dále také pro vychovatele, výchovné poradce, preventisty a všechny zájemce o dobré mezilidské vztahy ve škole. Přítomni byli zástupci z celého Královéhradeckého kraje.

V pátek vystoupila řada zajímavých lektorů na téma výchovy ve škole, pozitivní psychologie, komunikace, etiky, ale i osobní vize. Rovněž se účastníci konference seznámili s praxí základních škol, kde se vyučuje etická výchova. 

Přednášející dokazovali, že téma etické výchovy jasně přesahuje do všech oborů naší činnosti včetně například rozhodování ve volbách. Podobné semináře by se tak rozhodně měly konat pro širokou veřejnost, nejen pro učitele a rodiče školáků. Právě etické vzdělávání se zdá být základním kamenem demokracie a odpovědnosti za své konání. Pokud se začnou skutečně učit pracovat samy se sebou naše děti ve školách a přijmou tuto změnu i jejich rodiče, můžeme mluvit o skutečném pokroku nejen ve vzdělávání.

Sobotní dopoledne bylo věnováno praktickým workshopům na různá aktuální témata jako je formativní hodnocení, výchovné styly, efektivní vedení třídnické hodiny, emoce a škola, naše osobní vize, virtuální svět našich dětí a mnoho dalších. Workshopy byly pod vedením zkušených lektorů - učitelů obecně prospěšné společnosti Etická výchova.

„Jsem ráda za spokojené tváře a děkovná slova účastníků. Autorem námětu i koncepce konference je pan ředitel Petr Hlava“, říká jedna z organizátorů konference a realizátorka projektu MAP pro ORP Jaroměř Darina Bártová. „Jednotlivé přednášky i workshopy přišly účastníkům inspirativní a užitečné a my budeme rádi, když se o zážitek i poznatky z konference podělí se svými kolegy ve sborovnách i rodinách“, s úsměvem dodává.

Srdečně vás již nyní zveme také na další konferenci s názvem Učení pro život, která se bude konat 21. – 22. září 2017 v prostorách benediktinského kláštera v Broumově. „Tématem konference je "Co to znamená (se) učit?" a jejím hlavním cílem je vymezit téma učení z různých pohledů a učení pro život. Proto i naše heslo zní "Rozsviťte své myšlenky“, zve na další konferenci realizátorka projektu MAP v ORP Náchod Lada Nevečeřalová.

Konferenci uspořádala Místní akční skupina Mezi Úpou a Metují ve spolupráci s MAS Stolové hory s rámci dvou projektů Místní akční plán pro ORP Jaroměř a Místní akční plán v ORP Náchod. 


 

Související články
Konference Pozitivní škola 2017 ukáže další směr zkvalitnění výuky na školách
Kurz Respektovat a být respektován v Jičíně (listopad 2018)
Přednáška pro rodiče - Lidmila Pekařová (23. května 2019)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 271x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Kontakt


ZŠ Podharť
Máchova 884
Dvůr Králové nad Labem
544 01 

Tel.: 499 620 190 
Mobil: 731 579 633

E-mail: skola@zspodhart.cz
IČ: 60154691
DIČ: CZ60154691 
ID datové schránky: pzckqjq 

Ředitelka školy: 
Mgr. Edita Vaňková

Zástupce ředitelky školy: 
Mgr. Stanislava Vojtíšková

www.zspodhart.cz


Kalendář akcí