Vyhledej
ZŠ Podharť Dvůr Králové > Vzdělávání > základní školy > ZŠ Podharť

Na ZŠ Podharť jsme prožili mimořádnou událost

Redakce, / 28.05.2018, Dvůr Králové nad Labem, zspodhart.kralovedvorsko.cz
Společný projekt krizového štábu Dvora Králové nad Labem a Základní školy Podharť nebylo lehké zrealizovat. Bezmála rok se neustále konzultoval a dolaďoval, avšak výsledek stál za to.
 

FOTOGALERIE - Na ZŠ Podharť jsme prožili mimořádnou událost

V úvodu se v rámci této akce na naší škole konala evakuace žáků a zaměstnanců školy, došlo i na zásah profesionálních hasičů a zdravotnických záchranářů i vynášení namaskovaného raněného. Následně se účastníci cvičení přemístili na hřiště v Podharti. 
Nejprve zhlédli dokonalou ukázku psovoda pana Záruby z PČR se svým čtyřnohým služebním kamarádem a poutavou přehlídku sebeobrany Self defense teamu DK. 
Poté se na devíti stanovištích postupně seznamovali s prací Zdravotnické záchranné služby, Českého červeného kříže, společnosti SAFRES Group s. r. o., BESIPU, Hasičského záchranného sboru, Sboru dobrovolných hasičů ze Žirče a Verdeka, Policie ČR a Městské policie Dvůr Králové nad Labem. 

Závěrem si děti mohly prohlédnout kontejner nouzového přežití. 

Za dokonale připravené a smysluplné dopoledne patří poděkování zejména manažeru krizového řízení Ing. Lvovi a panu veliteli HZS Bc. Šedivkovi, kteří řídili organizaci zážitkového dne plného užitečných informací. Velké poděkování patří rovněž všem pracovníkům výše jmenovaných složek, kteří našim žákům poskytli odborný a poutavý výklad a byli ochotni odpovídat na jejich dotazy, ale hlavně nenásilně a profesionálně proškolili naše žáky v důležitých dovednostech pro prevenci i záchranu života. Z tohoto cvičení zařazeného do výuky se stala akce, na kterou budou její účastníci dlouho vzpomínat. 

Mgr. Vaňková Edita
ředitelka školy

Další články ZŠ Podharť

 

Související články
Žáci z Podharti si vyzkoušeli evakuaci školy, akce pokračovala vzděláváním na stadionu
Na základní škole 5. května se bude při takticko-preventivním cvičení dokonce i střílet

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 737x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět