Tři lidé zemřeli při nedělní dopravní nehodě u Černožic
Redakce / 1.06.2020, Černožice - Okres Hradec Králové
V neděli dopoledne se stala před 10. hodinou tragická dopravní nehoda na silnici I/33 u Černožic.
K velmi vážné dopravní nehodě byli vysláni v neděli dopoledne profesionální hasiči ze stanice Jaroměř.
Na silnici č. 33 na úseku mezi Černožicemi a Jaroměří došlo ke střetu dvou osobních vozidel, z nichž jedno začalo po nárazu hořet. Na místě spolupracovaly všechny složky integrovaného záchranného systému, včetně letecké záchranné služby.
Nehoda si bohužel vyžádala celkem tři oběti, jedna nezletilá osoba byla zraněna a transportována do zdravotnického zařízení.
Jaroměřská jednotka zlikvidovala požár jednoho zasaženého vozidla, zajistila místo události a pomáhala zdravotnickým záchranářům s poskytováním první pomoci. Hasiči byli na místě po celou dobu vyšetřování, kdy byli nápomocni policistům. Následně pomohla jednotka s naložením havarovaných vozidel na odtah a spolu se silničáři se postarala o úklid vozovky. Místo bylo předáno policistům krátce po 13. hodině.
Jednotka se pak vracela na žádost policistů na místo ještě kolem 14:30, aby provedla závěrečný úklid vozovky.
Protože se nehoda stala v úseku, kde prochází v těsné blízkosti komunikace i železnice, projížděly na žádost velitele zásahu vlaky v místě se sníženou rychlostí. Komunikace č. 33 byla po celou dobu uzavřena, provoz byl obnoven po 15. hodině.
Černožice jsou na seznamu tragických dopravních míst v Královéhradeckém kraji. Loni v červenci zde na železničním pejezdu vlak smetl auto s 4člennnou rodinou.
23.02.2026 - Částečně uzavření hlavní dopravní tepny v Trutnově: ve dnech 26. února až 3. dubna 2026 bude uzavřena ulice Náchodská v úseku mezi křižovatkami s ulicemi Tiskárenská a Voletinská pro veškerou dopravu. Objízdná trasa bude vedena ulicemi Polska a Voletinská.
02.01.2026 - V sobotu 3. ledna mezi 9:00 a 13:00 je zakázán vstup do Braunova betléma zakázán kvůli nahlášené honitbě.
01.01.2026 - Od 1. ledna 2026 je zrušena zóna placeného stání na náměstí Československé armády v Jaroměři. Důvodem je plánovaná rekonstrukce náměstí, která by měla být zahájena v průběhu roku.